BULGARİSTAN VATANDAŞLARININ İNGİLTERE’DE OTURUM İZNİ

Günümüzde birçok insan Bulgaristan vatandaşı olarak İngiltere’de oturum izni almak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Kısa zaman önce bu yöntemler bir hayli zorluydu fakat yaklaşık 1 yıl önce açıklanan yönergelere göre artık Bulgaristan vatandaşları daha kolay bir şekilde İngiltere’ye gidebilecek.

ingiltere oturum izni

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Bulgaristan vatandaşları, resmi olarak İngiltere’yi ziyaret edebilecek. Ayrıca vatandaşlar, bu ziyareti gerçekleştirirken herhangi bir vizeye de ihtiyaç duymayacak. Her ne kadar vizesiz bir şekilde İngiltere’de ikamet etmek henüz mümkün olmasa da vatandaşlar, 6 ay gibi uzun bir süre boyunca ülke içindeki toplantı veya eğitim amaçlı kurslara katılabilecek.

Bulgaristan'ın Londra Büyükelçiliği tarafından paylaşılan bilgilere göreyse 6 aydan daha uzun bir süre İngiltere’de ikamet etmek isteyen Bulgaristan vatandaşlarının vize başvurusu yapması gerekecek. Vatandaşlar, bu vizelere başvurmak için resmi internet sitelerini tercih edebilir. Tabi İngiltere’de ikamet etmek ve vize gibi ihtiyaçlarınızı kolay yoldan karşılamak için bizlerle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vatandaşlarının İngiltere’de Yaşam Stili

Yapılan birçok çeşitli araştırma ve röportaja göre İngiltere’ye her geçen gün yeni Bulgaristan vatandaşları gitmektedir. Durum böyle olunca da bu vatandaşların İngiltere’de nasıl bir yaşam sürdüğü merak konusu olmakta. İngiltere’ye giden Bulgar vatandaşlarının büyük bir çoğunluğu, yaşamlarını genelde motor kuryelik yaparak kazanıyor. Tabii ki farklı işler ile de yaşamlarını sürdüren vatandaşlar var fakat özellikle bir grup, motor kuryelik işi yaparak oldukça iyi bir şekilde geçinebildiklerini söylüyor. Yapılan bir diğer araştırmaya göreyse Bulgaristan sınırından İngiltere’ye gelenlerin sayısı 128.000’den daha fazla.

İngiltere’ye Gittikten Sonra Yaşamımı Kolayca Sürdürebilir miyim?

Bu soru, özellikle Bulgar vatandaşları arasında oldukça yaygındır. Birçok Bulgaristan vatandaşı, İngiltere’ye gittikten sonra orada yaşama tutunamamaktan korkmakta. Tabii her ne kadar bu durum normal de olsa, İngiltere’deki Bulgar vatandaşlarının yaşam standartlarına bakılınca çokta dert edilmemesi gerektiğini anlayabiliriz.

"Bulgaristan pasaportuna sahipseniz İngiltere’de ikamet etmek ve vize gibi ihtiyaçlarınızı kolay yoldan karşılamak için bizlerle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz."

İngiltere’nin özellikle King’s Cross bölgesinde birçok Bulgaristan Türkü bulunuyor. Ayrıca bu bölgede yoğun bir dayanışma da söz konusu. Yani İngiltere’ye gittikten sonra özellikle bir iş bulma konusunda pek zorlanmazsınız çünkü dayanışma içinde olan Bulgaristan Türk’lerinden destek alabilirsiniz. Eğer siz de vizesiz ve kolay bir şekilde İngiltere’ye gitmek istiyorsanız gereken işlemler için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Hayat Nasıl?

İngiltere, alım gücünün yüksek olduğu bir ülke olarak bilinir ve ülkede işçilere ödenen maaşlar da gayet iyi seviyededir. Yani İngiltere’de hayat, çoğu zaman normal yaşam standartlarının da üstünde olmakta. İngiltere’ye seyahat amaçlı ya da uzun bir süre boyunca ikamet etmek amaçlı gitmeyi düşünüyorsanız bir danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soru için bizlerle web sitemizin iletişim kısmındaki telefon numaramız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.